Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Frame-X Bivvy One Man Prologic 2019

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowy post

Frame-X Bivvy One Man Prologic 2019

Okres zimowy wydaję się odpowiedni do podzielenia się kilkoma uwagami odnośnie namiotu X-frame.
    Namiot był używany przez cały sezon, od wczesnej wiosny, poprzez gorące lato, aż do późnej jesieni.
    Jedynie śniegów nie zastał, ale jeszcze wszystko przed nim.

Według mojej opinii, namiot jest wykonany przyzwoicie, nie porwał się, nie przecieka, zamki działają poprawnie, pokrowiec po sezonie jest cały. Jedynie pierwszego sezonu nie przeżyły karabińczyki, nie duży koszt wymiany.

Namiot jedno osobowy, mieści się łóżko oraz niezbędne torby na akcesoria. Namiot po mimo małych gabarytów, pomieści dwa elektrostatyki z podnóżkami, ale pozostaje mało miejsca przy wyjściowych drzwiach. Z łatwością można rozłożyć namiot w trudno dostępnych miejscówkach, a jeśli zaistnieje potrzeba to i żona się zmieści.

Długość transportowa jest dla mnie obojętna, ponieważ na zasiadki zabieram ze sobą pokrowiec na wędki 3.5 ft, zatem gorzej być nie może. Wspomnę, że pokrowiec jest w postaci worka i nie jest ciasno dopasowany do namiotu, nie trzeba się siłować przy pakowaniu.

Wcześniej wspomniałem, że namiot dobrze znosi deszcz. Gorzej jest z upałami. Podczas budowy namiotu została przewidziana tylko jedna moskitiera w drzwiach. Według mojej opinii przydała by się dodatkowa moskitiera na bokach, lub na tylnej ścianie, tak jak jest to rozwiązane choć by w Anacodna Hisider 1
    Wydaję mi się, że to największa blączka tego namiotu, która skłaniała by do zastanowienia się nad wyborem innego modelu.

X-frame, a zatem szybkie rozkładanie. Muszę przyznać, że wprawiony użytkownik jest w stanie rozłożyć namiot w 3 minuty. Wydaję mi się, że najważniejsze jest poprawne złożenie po zasiadce, tak jak na filmach promujących ten namiot – na zakładkę. Czym lepiej złożymy namiot, tym szybciej i łatwiej go rozłożymy. Namiot po rozłożeniu jest stabilny, osobiście czuję się przekonany do tej konstrukcji.

Istotną cechą omawianego sprzętu jest w pełni odpinana przednia ściana. W letnie dni, na krótkich zasiadkach jest możliwość stworzenia „brolly”. Przyznam, że wiele razy korzystałem z X-frame zamiast parasola, czy też parasol służył za przedłużenie lub osłonienie od boku otwartego namiotu.

Podsumowując, namiot spełnia moje oczekiwania, jest trwały, nie przecieka, szybko się rozkłada ( wystarczy jedna osoba), szybko się składa. Zakładając, że namiot kosztuje aktualnie około 790zł, przy ponownym kupnie zastanowił bym się nad dołożeniem 200-300 zł do wersji z moskitierą na tylnej ścianie, np. XLNT lub inny namiot z rynku.
    Po tym sezonie z pewnością nie zdecydował bym się na brolly, czy też standardowe rozwiązanie ramy.

Ostatnio edytowany przez The_gie; 11.12.2019, 11:50.
Pracuję...
X