Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Łyżki zanętowe

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowy post

Łyżki zanętowe

Witam, jaką łyżką dorzucę na 20, 30 metrów takim mniej więcej mixem: kulki, pellet, orzech i trochę zanęty jako spoiwo. Nigdy nie nęciłem tego typu rzeczami. Jak już to proca i spomb, ale to na większe odległości. Wydaje mi się, że łyżka byłaby lepszym rozwiązaniem na te 20, 30 metrów (szybciej i więcej na raz). Jeśli się mylę, to mnie poprawcie. Są różne długości rączek i rodzaje łyżek, ale która byłaby dla mnie najlepsza to nie mam pojęcia. Czy tanie łyżki się sprawdzają, czy szkoda kasy?

Do kul zanętowych najlepsza chyba będzie łyżka z dosyć długim trzonkiem- 120cm+ i raczej małej pojemności. Takiej żeby kula wchodziła na styk. Większa będzie stawiała opór przy zamachu. Wydaje mi się że ciężko byłoby Ci spoić grube frakcje na tyle mocno by nie rozpadły się w czasie tak mocnego rzutu. Kulki i gruby pellet na 30 metrów polecą spokojnie luzem, tylko że rozrzut będzie na jakieś 10m2 albo i więcej. Z orzechami czy innymi ziarnami jest słabiej, szybko tracą prędkość i jeszcze bardziej się rozpraszają.

Komentarz

Z łyżki nie zrobisz punktowego nęcenia raczej dywanowe ponadto rozmiar głowicy mi nie przeszkadzał nigdy, za to potrzebne jest na pewno długie ramię, ja zastosowałem sobie do tego stara sztyce od podbieraka i mam od metra do 2 regulowane ramie .

Co do tanich łyżek ja używam takiej za 15 zl nie pamiętam traper czy coś wytrzymała już kilkanaście wypadów i ma już na liczniku grubo ponad 200-400kg papu to tylko trochę plastiku + gwint.

Komentarz

Pracuję...
      X