Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ankieta o żyłkach

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowy post

Ankieta o żyłkach

#1 | Ankieta o żyłkach.

Jakiego producenta żyłki stosujesz ?

10
    Shimano
    20,00%
    2
    Korda
    30,00%
    3
    Fox
    0%
    0
    Kryston
    0%
    0
    Prologic
    20,00%
    2
    Nash
    0%
    0
    TandemBaits
    0%
    0
    Gardner
    0%
    0
    Anaconda
    0%
    0
    INNA ( jaka? skontentuj )
    30,00%
    3
    Karpiarze.pl

Korda SubLine 0,35
    Karpiarze.pl

Komentarz

Zeszły sezon na Berkley'a connect+ i była bardzo fajna a w tym roku testowo na Ridge Monkey'a RM-Tec Mono i póki co też bardzo przyjemnie się sprawdza.
      Rezerwowo mam jeszcze Shimano Technium ale nie testowałem póki co.

Komentarz

n0xx Shimano technium ma dość konkretną wytrzymałość, średnio dużo większą niż konkurencja ( 0.35 shimano ma 25 lbs / np korda 0.40 ma 20 )jednak cena też jest odpowiednio wieksza, w zasadzie im grubsza technium tym mniej jej jest za te same pieniądze ale wytrzymałości nie można jej odmówić
        Karpiarze.pl

Komentarz

• n0xx
          n0xx skomentował
          Editing a comment
          Właśnie po to nawinąłem technikum bo te od Ridge'a mają niższą wytrzymałość i nie byłem ich do końca pewny, co prawda jeszcze 20+ na nie nie wyciągnąłem ale ładne się układa, nie skręca się ani nie rozciąga także wszystko na +.

Ja stosuje od 4 lat Quantum Quattron salsa 0.35 żyłeczka nie zawiodła mnie nigdy żywotność mniej więcej 2 sezony .Cena w stosunku do jakości nie do przebicia . 2100m / 0.35 23.1lb w cenie 140pln .

Druga żyłka to Pb control mono 0.30 18lb 1250m do trochę dalszych rzutów cena okolo 110pln .

Na duży plus obu producentów jest to że sprzedają żyłki na wiekszych szpulach niż 500 i 1000m dzięki czemu nie trzeba robić żadnych podkładów i po sezonie można zrobić sobie przewijke
        Ostatnio edytowany przez Buli; 3 tygodnie temu.

Komentarz

• bezik
          bezik skomentował
          Editing a comment
          Ja poprzednio miałem Nash NXT 0,40 i sprawdzała się ale czy dałbym miano super żyłki to niekoniecznie.
          Teraz trafiłem na Korda Subline ale dopiero ma jeden suchy wypad, wiec za dużo jeszcze o niej sie nie wypowiem

PS a szukałem szpuli ponad 1km to brak towaru był w tym sklepie co brałem

W tym sezonie wybrałem Katran Synapse Neon 0,33mm

Komentarz

Też miałem w planach kupić w tym roku neona tylko tego cienszego 0.309 ale niii w ząb nie pasowały mi wielkości szpuli 300m za mało a 1000 albo za mało na 2 kołowrotki albo za dużo na 1 reszta by sie pewnie gdzieś poniewierała .
          Po sezonie napisz jakie doświadczenia czy rzeczywiscie no mem i jak z rozciągliwościa wytrzymałością

Stosuje niektóre plecionki Katrana Takie jak termit flex flora korund czy hitin i moge powiedzieć że sa dobre choć niektore maja swoje mankamenty flora traci kolor :P flex potrafi sie rozdwajac a hytin strasznie mało elastyczny (bez pary ani rusz) a po oskurowaniu ma małe problemy z wytrzymałościa.

Termit super moja plecionka do zadań specialnych .
          Korund to taki lepszy tanded baits .
          Ostatnio edytowany przez Buli; 3 tygodnie temu.

Komentarz

Pracuję...
          X