Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Regulamin www.forumkarpiowe.pl

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowy post

  Regulamin www.forumkarpiowe.pl

  Przeczytaj ten temat uważnie i stosuj się do tych zasad, wtedy chętnie odpowiemy na Twoje pytanie!


  1. Zasady ogólne

  1.1 Każda osoba logująca się na forum wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez administrację forumkarpiowe.pl. Dane użytkowników forum służą tylko i wyłącznie rozsyłaniu powiadomień drogą elektroniczną.
  Forum to jest prowadzone przez osobę fizyczną w celach prywatnych. Wszelkie dane osobowe, które udostępniane są administracji forum, traktować należy jako dane przetwarzane na użytek prywatny.

  1.2. Na forum obowiązuje kultura wypowiedzi, zabrania się używania wulgaryzmów. Z pierwszym postem zapraszamy przywitać się i powiedzieć kilka słów o obie w powitalni.

  1.3. Zabrania się obrażania innych użytkowników.

  1.4. Używaj poprawnego języka, przestrzegaj zasad pisowni, używaj polskich znaków takich jak ł, ą, ę, ś, ż, ź a nie a,e,s,z.
  Każde zdanie rozpoczynamy z dużej liter. Staraj się unikać błędów (w razie potrzeby skorzystaj ze słownika, większość przeglądarek ma je wbudowane). Post ma być zrozumiały i czytelny, a treść zawierać maksymalną ilość informacji.

  1.5. Zakazane jest posiadanie więcej niż jednego konta. Osoby posiadające więcej niż jedno konto będą banowane.

  1.6. W sygnaturach użytkowników nie mogą być zamieszczane reklamy do sklepów, portali, portali społecznościowych, łowisk, oraz innego rodzaju podmiotów w szczególności prowadzących działalność zarobkową, niebędących partnerami głównymi forum-karpiowe.pl. Partnerem głównym jest podmiot współpracujący z forumkarpiowe.pl na zasadzie szeroko rozumianego sponsoringu, czyli sponsoruje nagrody w konkursach, oferuje konkretne zniżki w związku ze swoją działalnością dla użytkowników forum. W razie wątpliwości, należy umieszczenie sygnaturki skonsultować z administracją forum (admini, moderatorzy).


  2. Zakładanie tematów i pisanie postów

  2.1. Tematy zakładamy w odpowiednich działach.

  2.2. Przed założeniem wątku prosimy sprawdzić, czy podobna dyskusja już się na forum nie toczyła (pomocna tu będzie wyszukiwarka na forum - w menu forum opcja "Szukaj"). Jeśli tak, a brak jest w niej odpowiedzi na nasze pytanie możemy w tym samym temacie spytać ponownie.

  2.3. Nazwa tematu powinna krótko przedstawiać treść, jaką będzie zawierać post.

  2.4. Jeżeli chcesz coś dopisać do wcześniejszego postu, korzystaj z opcji EDYTUJ, by nie pisać postu pod postem.

  2.5. Nie pisz postów niewnoszących nic do tematu, odchodzących od głównego wątku. Wyjątkiem jest dział forum nazwany Hydepark, gdzie dozwolone są swobodne wypowiedzi nie koniecznie ściśle związane z temat. Wpisy takie nie mogą jednak naruszać innych punktów regulaminu.

  2.6. Linki z allegro czy innych stron aukcyjnych powinny być podpisane konkretną nazwą towaru by było wiadomo, co zawierają.

  2.7. Wątki zawierające kłótnie, wyzwiska będą zamykane. A uczestnicy takiej „dyskusji”, muszą się liczyć z sankcjami.

  2.8. Zabronione jest pisanie przez użytkowników kolorami czerwonym i zielonym, gdyż są one zarezerwowane dla administratora i moderatorów.

  2.9. Zabronione jest tzw. "nabijanie postów" (dodawanie do każdego wątku kilkudziesięciu wypowiedzi na godzinę o treści "Ok", "Aha", "Popieram", "ładne rybki", "dzięki" itp., mające na celu jedynie zwiększenie ilości postów na forum). Osoby notorycznie nabijające posty otrzymają od moderatorów ostrzeżenie.

  2.10. Zamieszczanie linków, reklam i kryptoreklam obcych forów związanych z wędkarstwem karpiowym jest zabronione.

  2.11. Na forum jest zabronione umieszczanie zdjęć z rybami martwymi i niewymiarowymi.

  2.12. Osoba pisząca posty, schematy techniczne i zamieszczająca zdjęcia na forum, udostępnia prawa autorskie dla forumkarpiowe.pl na okres 5 lat, po tym okresie materiały na żądanie autora mogą zostać usunięte. Materiały te mogą być tylko i wyłącznie wykorzystywane na stronie internetowej forum, forum-karpiowe.pl nie ma możliwości użyczenia czy przeniesienia tych praw na inne podmioty, bez zgody autora.

  2.13 Użytkownicy rozpoczynający nowy wątek powinni w odpowiednim polu wpisać co najmniej 2 tagi określające zawartość wątku. Jako tagi należy używać: rzeczowników, czasowników, przymiotników lub nazw własnych, bezpośrednio związanych z tematem. Tagi powinny być pisane w języku polskim przy użyciu polskich liter (ź, ć, ń itd.).


  3. Sprawy porządkowe

  3.1. Porządku na forum będą pilnować moderatorzy i administrator i do nich można zgłaszać wszelkie naruszenia regulaminu forum.

  3.2. Treści publikowane przez użytkowników stanowią ich własność. Zabrania się ich rozpowszechniania i powielania poza forumkarpiowe.pl bez zgody autora.

  3.3. Administracja nie odpowiada za treść zamieszczanych przez Użytkowników wątków i komentarzy. Administracja jedynie udostępnia narzędzie do komunikacji, jakim jest Forum. Autor wątku lub komentarza powinien upewnić się, że umieszczana przez niego treść nie łamie praw autorskich oraz prawa RP.


  3.4. Administrator i moderator nie ma obowiązku tłumaczenia się ze swoich decyzji, ale na życzenie zainteresowanych udzieli prywatnie wyjaśnień.

  3.5. Osoba publicznie krytykująca na forum pracę administratorów i moderatorów, musi liczyć się z możliwością skasowania tych postów, oraz tymczasowego zakazu pisania na forum, do czasu wyjaśnienia sprawy.

  3.6. W przypadku nie zgadzania się z decyzją moderatora czy administratora, należy składać zażalenie do głównego administratora. Od decyzji głównego administratora nie przysługuje odwołanie.

  3.7. Osoba stwierdzająca naruszenia swoich praw (np. do wizerunku, autorskich), bądź prawa RP powinna to zgłosić Administracji lub Moderatorowi.


  4. Nagrody i kary

  4.1. Za łamanie zasad niniejszego regulaminu grozi ostrzeżenie albo całkowite usunięcie konta.


  5. Umieszczanie ofert w dziale Giełda

  5.1. Dział giełda służy do umieszczania ofert kupna, sprzedaży bądź wymiany sprzętu, literatury i akcesoriów wędkarskich. Oferty niezwiązane z wędkarstwem będą usuwane.

  5.2. Użytkownik chcący wstawić ogłoszenie w dziale Sprzedam oraz Kupie, musi mieć na swoim koncie minimum 30 postów pisanych nie na siłę oraz minimum 30 dniowy pobyt na naszym forum.

  5.3. Nie należy komentować ofert, szczególnie cen. Wszelkie pytania należy kierować na PW oferującego.

  5.4. Ogłoszenie nie może nosić znamion szerszej działalności handlowej, gospodarczej, spekulacyjnej, hurtowej lub reklamowej.

  5.5. Temat powinien dokładnie określać przedmiot oferty. Zabrania się tematów typu „Musisz to mieć!”

  5.6. W treści oferty należy, bezwzględnie podać realną cenę.

  5.7. W ofercie należy zamieścić aktualne zdjęcia sprzedawanego produktu.

  5.8. Oferty niespełniające warunków regulaminu będą usuwane przez moderatorów.

  5.9. Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności, za wystawione produkty, ani nie odpowiada za rozliczenia podatków od umów cywilnoprawnych zawartych przez użytkowników forum.

  5.10. Forum nie jest pośrednikiem transakcji i nie może być pociągane do odpowiedzialności w przypadku stwierdzenia naruszenia prawa. Za oferty i wynikające z nich konsekwencje prawne, odpowiedzialni są użytkownicy, dokonujący transakcji.


  6. Przepisy końcowe

  6.1. Sprawy nie regulowane niniejszym regulaminem są rozpatrywane indywidualnie przez Administratora forum.


  Administracja
  forumkarpiowe.pl
  Ostatnio edytowany przez Mariusz Posmyk; 21.05.2019, 08:44.
  Kontakt z redakcją: [email protected]

  #2
  Dzień dobry wszystkim

  Komentarz

  Pracuję...
  X