Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Węzeł do strzałówki

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowy post

Węzeł do strzałówki

Cześć.
    Pytanie może i banalne dla wielu z Was, ale ja dopiero teraz postanowiłem dowiązać strzałówkę do linki głównej, gdyż do tej pory nie potrzebowałem aż tak dalekich rzutów i wystarczała nawinięta żyłka 0,35. Pytanie brzmi: jakim węzłem najlepiej przywiązać strzałówkę do linki głównej, tak aby jak najmniej haczyło o przelotki podczas zarzucania zestawu i połączenie było wytrzymałe. A jak już się dowiąże to później jakim węzłem leadcore do strzałówki? W necie jest wiele poradników, ale każdy mówi o innym węźle i że jego jest najlepszy, idzie się pogubić. Dlatego liczę na Was, bo jednak forum to największa i najlepsza kopalnia wiedzy. Pozdrawiam

Ja używam Mahin Knot-a, który z względu na swój kształt i niewielki rozmiar będzie najmniej narażony na przetarcia o przelotki naszego kija.

Komentarz

Jeśli chodzi o rzuty to nie ma nic lepszego niż FG Knot, nie jest łatwy do wiązania ale robi robotę.

Komentarz

Zamieszczone przez Piotrek Ostrowski Zobacz posta
        Jeśli chodzi o rzuty to nie ma nic lepszego niż FG Knot, nie jest łatwy do wiązania ale robi robotę.
        Fajny Piotrek węzeł,ale jakoś nie mogę go rozgryźć,jak go zawiązać..

Komentarz

U mnie rządzi węzeł zderzakowy jako jedyny nie puszcza testowałem wiele węzłów j.w. również ale ten jest bardzo wytrzymały i przy samym wiązaniu i zrobieniu testu nietrzaska jak inne , spróbujecie ocenicie sami
          Pzdr.

Komentarz

Tomek Łukjaniuk nie jest łatwy do zawiązania bo wszystko musi być napięte, ja robię to tak że do linki głównej mocuje ciężarek tak by napinał i wiąże plecionkę. Szczerze to pomimo tego że już pare razy go zawiązałem to i tak za każdym razem jak muszę zawiązać podglądam instruktarz. Jeśli ktoś szuka czegoś do naprawdę dalekich rzutów to chyba to jest najlepszy wybór

Komentarz

Piotrek Ostrowski, pokombinuje. Poszukam i będę próbował go zawiązać.

Komentarz

Jeśli chodzi o łączenie strzałówki z plecionki z żyłką główną,to tylko węzeł z filmu Mroczka,8-10 razy owijamy w jedną stronę,i potem w drugą,zaciągamy węzeł i gitara Nie pamiętam jak się on fachowo nazywa.
                Jak dla mnie nie ma lepszego węzła do dalekich rzutów.

Komentarz

Moje węzły Grube mono z cienką żyłką lub plecionką Mahin Knot

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa: 02874a15acc016d954c0e38026dbb8f0.png
Wyświetleń: 165
Rozmiar: 243,9 KB
ID: 1589

Cienkie mono z cienką żyłka lub plecionką Blood knot Na ten węzeł przesiadłem się z podwójnego zderzaka i w mojej opinii lepiej przechodzi przez przelotki

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa: pobrane.jpg
Wyświetleń: 160
Rozmiar: 21,3 KB
ID: 1590

Komentarz

Dla mnie numerem jeden przy łączeniu strzałówki z plecionki z linką mono jest albright knot. Bardzo ładnie przeslizguje się przez przelotki i jest łatwy do związania. Trzeba tylko pamiętać żeby końcówkę mono przyciąć ukośnie żeby nie mogła o nic zaczepiać.
                    Załączone pliki

Komentarz

FG knot jest super i dodam ciekawostkę są 2 sposoby jego wiązania ja jeszcze używam albright knot lub Mahin Knot , choć machin był dla mnie straszny przy próbie wiązania go na tandet baits buldozer 44 lb jest tak śliska że każdy węzeł sam się potrafił rozwiązać

Komentarz

Próbuje zawiązać węzeł do przyponu strzałowego. Przerabiałem chyba wszystkie węzły które tu opisywaliscie i za każdym razem żyłka pęka na węźle. Węzeł przy zaciskaniu nawilżam. Co może być powodem tego? Kiepska żyłka? Próbuje łączyć fluorocarbon z żyłka lub plecionkę z żyłką

Komentarz

• Karpiu
                          Karpiu skomentował
                          Editing a comment
                          Ja osobiście używam węzła zderzakowego i wiem że jeżeli wykonamy go nieprawidłowo to żyłka pęka przy samym węźle. Mój kolega miał taki problem, wystarczył jeden błąd przy wiązaniu i żyłka strzelała jak głupia
                      Pracuję...
                      X