Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spinki, puste hole, nieprawidłowe zacięcia

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowy post

Spinki, puste hole, nieprawidłowe zacięcia

Cześć,

w ciągu ostatnich dwóch dni łowienia miałem okolu 30 brań z czego wyholowałem 12 karpi 6 o wadze 2 do 2.5 kg i 6 w wadze 4 do 6kg.

Wieszek karpie były raczej zapięte prawidłowo dwa albo 3 mniejsze były zapięte poza mordką, tak jakby zdarzyły wypluć ale jakoś je zdarzyłem zaciąć w zewnętrzna cześć pyska. Mailem tez wiele odjazdow pustych tzn. jedzie zacinam i nic lub zacinam i 2 sekundy holu potem ryba schodzi lub tez pociągniecie zestawu/ szarpniecie czasami piekny odjazd i puszczenie przynety.

Łowiłem na haki ambush prologic i chyba foxy size 2 ,4 ,6 z zadziorami. Żyłka na przypon 0.30 lub plecionka w otulinie. Przypony do 15 czy 17cm. Koszyczki foxa, metoda guru w wadze 50 do 60 gram+ ewentualny pellet lub zanęta w koszyczku.
    Na włos byla sztuczna lub prawdziwa kukurydza na kulki raczej bardzo slabu. Gdy miałem brania na włos miałem więcej spinek jak na kuku na haczyku.

W łowisku dużo zielska czysta woda.

Dorzucam zdjęcia przyponów i zastawów końcowych.

PRZEPRASZAM za błędy ortograficzne ale niestety lepiej nie mogłem pisze z tel bez słownika i pisać poprawnie zajęło by mi wieki poza tym telefon Przekręca wyrazy sorry...
    Wielkie dzięki za porady!

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję  Nazwa: 20190609_170403.jpg Wyświetleń: 11 Rozmiar: 360,1 KB ID: 960
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję  Nazwa: 20190609_170315.jpg Wyświetleń: 11 Rozmiar: 467,0 KB ID: 957Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję  Nazwa: 20190609_170303.jpg Wyświetleń: 11 Rozmiar: 421,7 KB ID: 961
    Załączone pliki
    Ostatnio edytowany przez Mariusz Posmyk; 10.06.2019, 07:02.

Kolego twój przypon włosowy dla mnie wygląda zupełnie oki. Sam takich używam i spinek mam dość mało. Z tego co widzę łowisz na metode? Jedynym problemem który mi przychodzi do głowy jest właśnie zacinanie. Może robisz to zbyt mocna na powiedzmy bliskiej odległości . Sam przechodząc do karpiowania miałem problem z tym że zapominałem ze właściwie w naszym hobby nie zacinamy ryby , bo ona już jest zahaczona.

Komentarz

Łowisz przelotowo, czy na sztywno? Jeśli na sztywno, to po pierwsze po braniu nie zacinamy, już zaciętej ryby, po drugie połowa przyponów do kosza.

Komentarz

Lowie na sztywno. Od 30m do 100m od brzegu. Zacinam brania ale nie z jakas wielka sila...
        Co z tymi przyponami jest nie tak?
        Czemu gdy mam odjazd to ryba wypluwa chaczyk przed podniesieniem wedki lub gdy podnosze wedke/zacinam jak lowie na 50m i dalej ,ale nie jakos mocno to nie ma ryby lub posiedzi na haku pare sekund...
        jakie przypony na mniejsze karpiki takie miedzy 3 a 8kg? Krótsze wlosy?

Komentarz

A może masz za długi włos i ryba dobrze się nie zapina??

Komentarz

Też myślałem o włosie i zmieniłem na haki bez włosa.Kuku na hak i było podobnie.Nie kombinowałem z ciężarkiem,bo do samozacięcia trzeba żeby było minimum 70 gram a ja miałem max 60gram. Następnym razem spróbuje większe ciężarki dać.
            Ostatnio edytowany przez Tomek Łukjaniuk; 10.06.2019, 21:51.

Komentarz

Zamieszczone przez sea195 Zobacz posta
              Też myślałem o włosie i zmieniłem na haki bez włosa.Kuku na hak i było podobnie.Nie kombinowałem z ciężarkiem,bo do samozacięcia trzeba żeby było minimum 70 gram a ja miałem max 60gram. Następnym razem spróbuje większe ciężarki dać.
              Kolego a Ty myślisz,że jak masz źle skonstruowany przypon to ciężarek 100gr.coś pomoże? Nie sądze..
              Ja na Twoim miejscu bym skrócił włos i założył ciężarek nawet i 60gr.
              A drugie pyt. Jakiej długości masz przypon? Ile cm.??

Komentarz

Przypony od ciężarkow i foxa metody 15 do 18cm
                do metody roznie 10 do 15cm
                podłoże piasek czasami rosliny

Komentarz

A moze to wina haków nigdy jakos w temacie hakow nie bylem bardzo zorietowany teraz zaczolem czytac ze niby haki typu wide gap sa lepsze do kuku ja na kuku lowie 90% dlatego ze to killer na karpia u mnie.
                  Postaram sie mniejszyc wlosy sproboje jeden zestam z cięższym ciezarkiem.

Komentarz

Do "metody" stosujemy krótsze przypony - max. 5-6 cm... Na pewno nie 15-18 cm!

Komentarz

Może sprawdzaj ostrze haków bo jeśli łowisz ciagle na te same przypony to.ostrze zapewne jest stępione. Bez ostrego haka trudno o dobre zapięcie ryby. No i jak daniels pisze, łowisz na sztywno to podnoś tylko z wyczuciem kij a nie zacinaj.

Komentarz

Do methody tak jak napisali wcześniej krótki przypon 6-10 cm zmień plecionkę na soft zainwestuj w dobre haczyki polecam serie PB Super Strong aligner i wywal rurkę antysplontaniową za koszyczkiem , włos w zależności od przynęty ale ja zawsze wolałem dłuższe i 2 gumki na haku

Do zwykłego ciężarka to już dłuższe rozważania ale na pewno ostre dobre haki

Komentarz

Powtórzę po Bulim - ostrość haków, a od siebie dodam - pozycjonery, to zawsze poprawia kąt przy zacięciu.

Komentarz

Pracuję...
                          X