Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spombowanie - urwany spomb, jakich błędów unikać przy rzucie

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowy post

Spombowanie - urwany spomb, jakich błędów unikać przy rzucie

Witam. Na początku dodam że do tej pory łowiłem głównie z wywózki dlatego też moje rzuty są pewnie dalekie od ideału, ale żeby aż tak? Sytuacja wyglądała następująco: Na kołowrotku mam pletke 0.17 do tego zawiazałem jakąś starą grubą plecionke. Klips na 90m, po kilkunastu rzutach Spider urywa się na strzałówce i niestety tonie. Nie było żadnego splątania, poprostu poleciał tak jakby pękła pletka .Zakładam spomba od chińczyka, zmieniam strzałówke na buldogera 0.6. Ponownie parę rzutów i strzał, tym razem ewidentnie zrobił się jakiś luz strzeliła pletka i ponownie spomb na dnie. Praktyka i jeszcze raz praktyka, ale jakich błędów Waszym zdaniem należy się wystrzegać przy spombowaniu? Na co zwracać uwagę, jakie stosować materiały?
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez Mariusz Posmyk; 03.06.2019, 21:48.

Witaj. To, że masz plecionke na kołowrotku nie oznacza,że nie pęknie.
    Może masz uszkodzoną przelotkę, albo plecionka już sporo czasu leżała nieużywana i straciła swą wartość.
    Kup żyłkę i nową strzałówkę z mono lub plecionki o powinno byc ok.

Komentarz

Unikaj starych materiałów i to już powinno Ci pomóc. Żyłka główna 0,28, do tego strzałówka z plecionki i powinno być ok.

Komentarz

Zamieszczone przez quickstep Zobacz posta
        Unikaj starych materiałów i to już powinno Ci pomóc. Żyłka główna 0,28, do tego strzałówka z plecionki i powinno być ok.
        Równie dobrze moze użyć strzałówki z mono.
        Mam strzałówkę z plecionki i z mono, ale jakoś nie widzę różnicy w rzutach.

Komentarz

Do spombowania używam żyłki 0.33 + strzałówka 0.6 i nie zdarzyło mi się zerwać zestawu.

Pytanie z innej beczki, jeśli nęcicie punktowo, załóżmy, że odmierzam 80 metrów na spombie, to na wyrzut zestawu też powinienem ustawić 80m czy np. 82-84m ?

Komentarz

Wydaje mi się że powinno być 80+ głębokość na jakiej łowimy

Komentarz

Zamieszczone przez The_gie Zobacz posta
              Do spombowania używam żyłki 0.33 + strzałówka 0.6 i nie zdarzyło mi się zerwać zestawu.

Pytanie z innej beczki, jeśli nęcicie punktowo, załóżmy, że odmierzam 80 metrów na spombie, to na wyrzut zestawu też powinienem ustawić 80m czy np. 82-84m ?
              Jeżeli chciałbyś umieścić zestaw "idealnie" w nęcisku to musisz wziąć pod uwagę odległość tych przykładowych 80 metrów plus głębokość .Jeszcze pewnie ma znaczenie siła z jaką zestaw wpada do woda. Ja jednak zazwyczaj odmierzam prawie identyczną odległość właśnie po to żeby zestaw leżał obok głównego nęciska.
              kamionki

Komentarz

Panowie,co ma głębokość jak żyłka leży na dnieNa kiju którym nęcę zawsze dajesz 5 m więcej,parabola rzutu(czyli lowie na 80m. to spod 85m.)

Komentarz

Wracając do pierwszego postu to może autor zbyt mocno hamował spomba po zaczepieniu żyłki o klips. Trzeba pamiętać że pod koniec lotu należy podnieść wędkę do pionu i trzymać jedna ręką z luźnym nadgarstkiem. Gdy żyłka szarpie o klips trzeba pozwolić jej pociągnąć wędkę do pozycji poziomej lekko tylko amortyzując przy tym szarpnięcie. Bez stosowania tego typu amortyzacji na linkę działają ogromne siły, które mogą ją uszkodzić lub po kilki razach zerwać. Lepiej też rzucać nieco większą parabolą niż normalnie. Wówczas te siły są jeszcze mniejsze i zmniejsza to szanse na nie otwarcie się rakiety.

Komentarz

Pracuję...
                  X