Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Gdzie szukać karpia w zimnym maju

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowy post

Gdzie szukać karpia w zimnym maju

Cześć. Chciałbym poradzić się co do wyboru/poszukiwania stanowiska karpi w maju... Woda jest teraz raczej chłodna, jutro ma być przymrozek. Mam płytkie łowisko bo średnia to 2 m, zarośnięte z czystą wodą. Karpi jest malo. Małych nie ma a jest kilka dużych. Woda ma 50 hektarów. Pytanie czy warto teraz nęcić na wyplyceniu, górce o głębokości ok. 1 metra i szerokość 3 na 3 metry? Po bokach spady na 2 m z czarngm dnem. Czy szukać np. mulistego blatu na 2.5 metrach? Kupiłem kulki Squid & Octopus Dynamite Baits no i orzechy tygrysie i kukurydza.. Nie wiem ile nęcić i gdzie szukać ryb... Może ktoś podpowie trochę

Wiosna dość ciężko sie łapie najlepiej przygotować sobie 2-3 alternatywne miejscówki, to wypłycenie co opisałeś wydaje sie ciekawe drugiego miejsca poszukał bym głeboko a trzecie przy korzeniach trzcinach etc , nie syp grubo ziarna kilka dni w małej ilosci i obserwuj czy sa wyjadane a w dzień łowienia troche ziaren i kilka pokruszonych kulek .

Które miejsce w dzień łowienia bym wybrał to zależało by od pogody w ciepły dzień słoneczy wypłycenie a w pochmurny wietrzny głeboko ale nie ma reguły

Komentarz

Wybralem coś w granicach średniej głębokości bo dałem marker na 2.5. metra, dno czarne, lekko muliste, roślinności na dnie mało, ale kilkanaście metrów dalej troche jej jest. Miejscówka to taki mały cypel, do 30 metrów jest piach a potem czarne dno, głębokości schodzi ciągle powoli stopniowo. Jakieś 100 m od brzegu. Jest to najwęższe miejsce w zbiorniku, zapomnialem sprawdzić temperature wody.. Przy brzegu na dłoń to na oko 10 stopni miala. Nie wiem czy nie za dużo zanęciłem, 3 duże garści orzechów tygrysich i 50 kulek squid w liqudzie wszystko... Teraz myślę w niedziele dac znowu tyle samo, moze wiecej orzecha? 0.5 L? W poniedzialek juz chcę usiąść nocke i oczywiście dalej ostrożnie podnecac. Wiem że akurat w tym stanowisku i w ogóle w promieniu na brzegu po 300 m w lewo i w prawo nikt na kulko nie łowił. A kilka lat temu ladnie braly tam karpie w tym miejscu z tymże nie bylo zarosniete wtedy. A ta pogoda taka nijaka.. Za dnia 20 stopni a rankiem 5...wiecej pochmurno jak slonca.. Lecz na niedziele poniedzialek nadaja slonecznie i ciepło. Zestawy mam raczej mocne.. Żyłka 0.40 i lead core bez rdzenia.. Przypony raczej klasyczne i kd rig - malo sie na nich znam... Kombinować z większą liczbą przynęt na haku.. W stylu dwie kulki : 20 tonącą plus 18 pop czy to raczej za zimno na takie kombinacje i lepiej dać na 1 kiju 20 mm tonącą a na drugim 1 pop up 20 mm? A moze kombinacja z orzchami.. Pozdrawiam

Komentarz

Z orzechami to bym uważał sa one fajna zanetą ale nie sa trawione przez karpie zastapił bym je raczej kukurydza / konopia bobik / czymś łatwostrawnym. Co do przynet ja też zazwyczaj stosuje 2 duże kulki na dlugimmmm włosie ale czy bedzie to dobra przyneta na łowisko z mała presja nie wiem i chyba tego nikt nie wie kto tam nie łowi . w dzień łowienia wytypuj sobie jeszcze jakieś płytsze miejsce warto mieć plan b a szczegulnie jak bedzie ciepło.

Komentarz

Kukurydza właśnie i drobny mix ziaren też mam.. Dam znać jak po pierwszej próbie.. Jutro drugi raz podnece a w poniedzialek siadam.

Komentarz

Buli, powiedz proszę skąd pomysł że orzechy nie są trawione przez karpie?
            Poniżej audycja live karp maxa na ten właśnie temat być może Cię zainteresuje:
            https://youtu.be/D30B-WGr95E

Komentarz

Ciężko coś w maju przewidzieć. Ja na ostatniej zasiadce miałem regularne brania codziennie w godzinach od 11 do 15, w sumie 8 brań w trzy dni. W nocy i w typowo wędkarskich godzinach nawet piknięcia... W sumie troszkę zdziwiony byłem

Komentarz

Pracuję...
              X