Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Sposób na nieograniczony zasięg echosondy deeper w łódce RC

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowy post

Sposób na nieograniczony zasięg echosondy deeper w łódce RC

Cześć. 3 miesiące temu zakupiłem echosondę deeper chirp z zamiarem używania jej z rzutu oraz w zestawie z łódką zanętową. Patent na to, jak podłączyć ją od frontu do łódki widać na zdjęciu (pałąk można dokupić od producenta deepera pewnie nie zadziała na każdej łódce. Rączkę warto owinąć np dętką albo owijką rowerową żeby zwiększyć średnicę potrzebną do stabilizacji pałąka). Problemem okazał się zasięg w momencie którym rozpocząłem łowienie na wodzie która ma 60 h i wymaga niejednokrotnie wywożenia zestawu na odległość 240 m. Mój przyjaciel wpadł na genialny pomysł, który zwiększa zasięg echosondy do nieograniczonej odległości ! Całość wydaje się może trochę dziwna, ale jak pokazała praktyka z ostatnich 3 zasiadek... działa ! Poniżej opis krok po kroku:

1. Potrzebujemy 2 telefonów z szybkim internetem (dane pakietowe).
    2. Na telefonie na którym jest zainstalowana aplikacja deeper, instalujemy dodatkowo aplikację QuickSupport.
    3. Na drugim telefonie instalujemy aplikację TeamViewer.
    4. Za pomocą obu tych aplikacji parujemy oba telefony ze sobą w celu streamowania obrazu z jednego na drugi. Hehe jakie to sprytne XD

Łączymy pierwszy telefon z deeperem, wybieramy tryb pracy "łódź".
    5. Pierwszy telefon (ten na którym jest odpalona aplikacja deeper) podczepiamy do łódki albo wkładamy go do wnętrza obudowy. Będzie on pływał z łódką, warto go zabezpieczyć przed wodą.
    6. Drugi telefon który zostaję na brzegu przechwytuję obraz z telefonu który pływa po stawie wraz z łódką i deeperem.

ps: Czytajcie szybko, bo firma toslon za chwilę usunie tego posta albo forum XD

Zamieszczone przez TheOkland Zobacz posta
    ps: Czytajcie szybko, bo firma toslon za chwilę usunie tego posta albo forum XD

Spokojnie. Nikt tego nie usunie.

Kontakt z redakcją: [email protected]

Komentarz

• TheOkland
      TheOkland skomentował
      Editing a comment
      Taki żart

Telefon w przyzwoitym stanie z kartą to też parę groszy.

Komentarz

Ja specjalnie do korzystania z deepera zostawiłem sobie stary telefon z potluczonym ekranem. Jak się utopi to nie będzie szkoda a koszt żaden. Założę się że większość z nas ma w domu jakiś stary telefon który został '' na zapas ", w razie jakby nowy się popsuł.

Komentarz

Zapomniałeś kolego tylko o tym, że nie nad każdą wodą jest dostępny internet pakietowy że aplikacje powodują opóźnienia w przekazywaniu sygnałów bo korzystają ze stacji gdzie przekazywany jest sygnał. Sam sposób mocowania deepera jaki pokazałeś ma sens tylko wtedy kiedy na wodzie jest tafla. Spróbuj sondować kiedy jest choćby lekka fala. Deeper będzie wtedy zalewany... i zasięg się diametralnie. skróci. Nie piszę tego jako teoretyk bo to wszystko o czym piszesz praktycznie sprawdziłem.
        Ostatnio edytowany przez zgredzik; 30.06.2019, 17:07.

Komentarz

Zamieszczone przez zgredzik Zobacz posta
          Spróbuj sondować kiedy jest choćby lekka fala. Deeper będzie wtedy zalewany... i zasięg się diametralnie. skróci. Nie piszę tego jako teoretyk bo to wszystko o czym piszesz praktycznie sprawdziłem.
          Nie kumam... Jaki zasięg? Między deeperem a telefonem na pokładzie łódki?
          Jak to sprawdziłeś...?

Komentarz

Zamieszczone przez Mongo2001 Zobacz posta
            Nie kumam... Jaki zasięg? Między deeperem a telefonem na pokładzie łódki?
            Jak to sprawdziłeś...?
            Tak. Między deeperem a telefonem na pokładzie łódki. Po prostu wifi pod wodą nie działa i to żadna tajemnica. Spróbuj popływać na fali kiedy to jajo jest ciągle zalewane przez falę i częściej jest pod wodą niż nad wodą to samo zobaczysz co i jak. Chyba, że jajco jest wklejone w pływak kadłuba łódki to nad wklejoną połówką deepera zawsze jest powietrze i tego problemu wtedy raczej nie ma.

Komentarz

Jak zrobić żeby Wi-Fi i transmisja danych
              działały w tym samym czasie?
              Ostatnio edytowany przez Andrzej ko też; 02.06.2020, 21:43.

Komentarz

Pracuję...
              X